NEHİRYOLU TAŞIMACILIĞI

CMS Trans Lojistik A.Ş, günümüzde dünyanın pek çok nehrinde modern ve yüksek mühendislik hesaplamaları ile komple gemi kiralama ve parsiyel yük taşıma hizmeti vermektedir.


CMS Trans Lojistik A.Ş işletme ve kiralama hakkına sahip olduğu Romanya-Bulgaristan- Ukranya ve Rusya bayraklı Nehir Tipi Gemileri ile Tuna nehrinden kuzey avrupa limanlarına, karadeniz limanlarına, Volga Don nehrinden Hazar Denizi Limanlarına, komple gemi kiralama ve parsiyel yük taşıma hizmeti vermektedir.

CMS Trans Lojistik A.Ş, Volga nehrinin açık olduğu aylarda (Nisan – Kasım), ayda 4/6 nehir gemisi ile, Marmara/Karadeniz limanları ve Hazar Denizi Limanları (Türkmenistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Iran – Bandar Anzali ) arasında düzenli taşımalar gerçekleştirmektedir. Ayrıca, multi-modal nakliye hizmetleri kapsamında, şirketimiz, çok çeşitli veya konsolide yükleri (Reaktör, Tbm, Çelik yapılar, Makine & Ekipman, Barge, Tekne vb. ağır ve hacimli (bulky) proje yükleri gibi), dökme yükleri (metal, demir-çelik,orman ürünü) ve konteyner içinde taşınan yükleri taşımak için gerekli tüm donanıma sahiptir.

İşletmemizde bulunan nehir taşımasına uygun özellikli gemiler, müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olup, minimum 500 ton ile 5.000 ton arası kapasitelere sahip Nehir tipi barglar ve deniz-nehir tipi gemilerdir. Gemilerin, uzunluğu ve draftı (düşük su kesimi), sığ sularda ilerlemeyi mümkün kılmaktadır.

Tuna Nehri(Danube) , Volga Don nehri, Hazar Denizi (Caspian Sea) üzerinde sürdürdüğümüz taşıma faaliyetleri, diğer taşıma modellerine göre çok daha uygun maliyet avantajı sağlamaktadır. Ayrıca kara yolu ile gitmesi mümkün olmayan çok ağır ve “gabari dışı” taşımalar için tek alternatif güzergahıdır.

Nehir yolu taşımacılığı ile Avrupa limanları ve Tuna Nehri üzerinden Karadenize,Türkiye’ye ya da devamında Türkî Cumhuriyetleri’ne, Rusya Volga Don Nehri’nden Hazar Denizi’ne kadar pek çok alternatif seçenekleriyle CMS Trans Lojistik A.Ş, sektöre yeni boyut kazandırıyor.